بیمه سرمد

بیمه سرمد

معرفی

در راستای ابلاغ سیاست خصوصی سازی در صنعت بیمه کشور و با حمایت مجموعه‌ای خوشنام و توانا از گروه‌های مالی، اعتباری و سرمایه‌گذاری کشور شامل بانک صادرات ایران، شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی و کارکنان بانک صادرات ایران به واسطه موسسه همیاری غدیر در اوایل سال 1390، روند تاسیس شرکت بیمه سرمد آغاز شد.
به فاصله کوتاهی از تشکیل تیم موسسان و ارائه درخواست به بیمه مرکزی، در تاریخ 1390/06/08، موافقت اصولی برای تاسیس این شرکت بیمه‌ای از بیمه مرکزی ایران اخذ و نهایتا با فراهم سازی مقدمات لازم، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مجوز و پروانه فعالیت شرکت بیمه سرمد را طی مراسمی در تاریخ 1392/08/01 اعطا کرد.

سهام شرکت بیمه سرمد :

بیمه سرمد همچون تمامی شرکت‌های بیمه، سهامی عام بوده و از همین رو پذیره نویسی سهام عمومی آن در تاریخ 1392/11/24 آغاز شد. در مرحله پذیره نویسی عمومی، شرکت آرمان صادرات سپهر و همچنین یکی دیگر از بزرگترین و خوشنام‌ترین گروه های مالی و اعتباری کشور یعنی بانک شهر بواسطه شرکت گروه توسعه اقتصادی رستا، به جامعه سهامداران عمده شرکت بیمه سرمد وارد شدند؛ به همین سبب بیمه سرمد را می‌توان تنها شرکت بیمه‌گر صنعت بیمه کشور دانست که دو بانک بزرگ کشور شامل بانک صادرات ایران و بانک شهر را به صورت سهامدار بدو تاسیس در کنار خود داشته و در فرابورس نیز حضور مستمر دارد.

موضوع فعالیت بیمه سرمد :

با توجه به جایگاه بیمه سرمد در صنعت بیمه و طبق اساسنامه مصوب، موضوع فعالیت شرکت بیمه سرمد عبارت‌است از:

  • انجام عملیات بیمه‌ای در انواع رشته‌های بیمه‌ای زندگی و غیر زندگی
  • تحصیل پوشش بیمه اتکایی از داخل یا خارج از کشور
  • قبول بیمه‌های اتکایی از موسسات بیمه داخلی و خارجی
  • سرمایه‌گذاری از محل سرمایه، ذخایر و اندوخته‌های فنی و قانونی

اطلاعات تکمیلی
تعداد شعب پرداخت خسارت 38
شعب پرداخت سیار
تعداد نمایندگان 1332
تعداد کارکنان 650
سطح توانگری مالی 1
سهم فروش 89/4
سال تاسیس 1392
درصد میزان خسارت

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت حامیگران اعتماد پایدار می باشد

© 2024 ,https://www.bimechee.ir