بیمه دانا

بیمه دانا

معرفی

بيمه‌ دانا در سال 1353 با مشاركت بيمه Commercial Union انگليس بصورت شركت سهامی عام با سرمايه بخش خصوصی تأسيس شد. اين شركت پس از پنج سال فعاليت در قالب بخش‌ خصوصی در تيرماه 1358 براساس مصوبه شوراي انقلاب و دولت موقت به همراه 12 شركت بيمه خصوصی ملي اعلام شد.

 

در آذرماه سال 1367 به موجب «‌قانون نحوه اداره امور شركت‌های بيمه» شركت‌های بيمه ملی شده (‌آريا، اميد، پارس، توانا، تهران، حافظ، ساختمان و كار، شرق و ملي) در شركت سهامی بيمه‌ دانا ادغام و به موجب همين قانون مقرر شد اين شركت ضمن بررسي حساب‌ها و تسويه ديون دولت و سهامداران شركت‌هاي ادغامی، به عنوان يك شركت بيمه تخصصی در رشته بيمه‌های اشخاص شروع به فعاليت کند.

 

به دليل محدوديت حوزه فعاليت و نبود امكان رقابت با ساير شركت‌های بيمه در سال 1375 با تصويب ماده واحده‌ای توسط مجلس شورای اسلامی به بيمه‌ دانا اجازه داده شد همچون ساير شركت‌های بيمه‌ ای فعاليت نمايد و بر این اساس فعاليت‌های عمومی بيمه‌ دانا عملاً از ابتداي سال 1376 آغاز و گسترش يافت.

 

شركت بيمه‌ دانا طی سال‌های گذشته با وجود فضای رقابتي حاكم در بازار بيمه‌ کشور توانسته است با تلاش و همت همه جانبه مديران، كاركنان و نمايندگان خود ضمن حفظ بيمه‌ گذاران قديمي و جذب بيمه‌ گذاران جديد و افزايش حق بيمه نسبت به سال‌های گذشته‌، همواره موقعيت خود را از لحاظ سهم در بازار بيمه كشور ارتقاء دهد. اين شركت از ديرباز در زمينه استاندارد سازی عمليات خود با اخذ گواهينامه‌های مديريت ريسك، مشتريی مداري و كيفيت خدمات در صدد متمايز کردن خدمات خويش است.

 

امروزه بيمه‌ دانا از سوی بيمه‌ مركزی جمهوری اسلامی ايران به عنوان بيمه‌ گر حرفه‌ ای و با اخلاق شناخته شده كه تمايل روز افزون بيمه‌ گذاران به اين شركت، نشانگر توانايی آن در اطمينان‌ بخشی به توليدكنندگان، صنعت‌كاران و در نهايت سهامداران است.

 

شرکت بیمه‌ دانا هم‌اکنون با 49 سال تجربه، درسال 1401 از نظر پرتفوی و جذب بازار در بین شرکت‌های بیمه‌ی خصوصی و با در‌اختیار داشتن حدود 13 درصد پرتفوی صنعت بیمه کشور، موفق به کسب رتبه اول شده است.

اطلاعات تکمیلی
تعداد شعب پرداخت خسارت 84
شعب پرداخت سیار
تعداد نمایندگان 2842
تعداد کارکنان 2277
سطح توانگری مالی 1
سهم فروش 62/4
سال تاسیس 1368
درصد میزان خسارت

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت حامیگران اعتماد پایدار می باشد

© 2024 ,https://www.bimechee.ir